Kolejne wygrane Zeorku i Centrum Kredytowego

W pierwszym spotkaniu dziewiątej kolejki ZEORK zmierzył się z Toolmexem Truck. Aktualni mistrzowie wykorzystali jedną z pierwszych okazji i już po kilku minutach wyszli na prowadzenie. W dalszej części tej połowy nadal posiadali przewagę ale rywale wyprowadzali szybkie i groźne kontry, wykorzystali dwie z nich i do przerwy niespodziewanie prowadzili 2:1. Po zmianie stron ZEORK uzyskał jeszcze większą przewagę ale długo bardzo dobrze spisywała się obrona i bramkarz przeciwników. W końcu jednak 5 minut przed ostatnim gwizdkiem Mariusz Bartosik doprowadził do wyrównania, gdy wydawało się, że rywalizacja zakończy się remisem pięknym strzałem w okienko bramki Toolmexu popisał się Albert Bińkowski i zapewnił swojej drużynie kolejne 3 punkty. Następny pojedynek rozegrali Kamex Kasoterminale z Cezarem. Już po kilkudziesięciu sekundach na prowadzenie wyszła niespodziewanie pierwsza z wymienionych ekip, na odpowiedź rywali nie trzeba było jednak długo czekać. Kolejne minuty upłynęły pod znakiem przewagi zawodników Cezara, którą udokumentowali zdobyciem dwóch kolejnych bramek. Kiedy na początku drugiej części gry podwyższyli wynik na 4:1, wydawało się, że ich wygrana nie będzie niczym zagrożona. Przeciwnicy jednak nie odpuszczali i zaczęli zmniejszać straty, udało im się strzelić trzy gole ale atakując zapominali też czasem o obronie i sami również stracili dwie bramki. Ostatecznie po ciekawym spotkaniu Cezar wygrał 6:4. W kolejnym meczu Freedom Kamienna podejmował Skarżysko24.pl, spotkanie od początku było dość wyrównane, obie ekipy miały szanse na zdobycie goli ale w tej części gry swoje dwie okazje wykorzystali tylko gracze z Kamiennej. W drugiej połowie Skarżysko24.pl starało się odrabiać straty ale dobrze spisywała się defensywa przeciwników, na domiar złego po jednej z kontr straciło trzecią bramkę. W ostatnich minutach udało im się co prawda zaliczyć honorowe trafienie ale na więcej nie było już ich stać i przegrali trzeci mecz z rzędu. Freedom natomiast po tej wygranej awansował na trzecie miejsce w tabeli. W ostatnim spotkaniu Centrum Kredytowe spotkało się z Wanmięs Witexem. Już pierwsza akcja drugiej z drużyn przyniosła jej rzut wolny z przed samego pola karnego po którym piłka wpadła do siatki. Na odpowiedź przeciwników nie trzeba było długo czekać już po 15 sekundach było 1:1. Po kilku minutach Witex miał znów rzut wolny sprzed pola karnego, który kolejny raz zamienił na gola. Druga część tej połowy należała jednak do wicelidera, a w głównej mierze do Pawła Koci, który dwukrotnie wymanewrował obronę rywali kompletując hat-tricka i wyprowadzając swoją drużynę na prowadzenie. Kiedy kilka minut po przerwie zdobył swoją czwartą bramkę jego zespół przejął już całkowitą kontrole nad spotkaniem. Centrum kilka razy rozklepało zupełnie defensywę rywali, zdobyło kolejne cztery bramki i wygrało wysoko 8:2. Za tydzień zmierzy się w meczu kolejki z liderem - ZEORKIEM do którego traci cztery oczka.

ZEORK - TOOLMEX TRUCK 3:2