Max Office mistrzem ligi oldboyów

Dwunasta kolejka rozgrywek już za Nami, poznaliśmy pierwsze rozstrzygnięcia w obu ligach. Granie rozpoczęliśmy od zaległego meczu w pierwszej lidze pomiędzy ZEORKIEM i Drewmesem. Faworyt mógł być tylko jeden i spotkanie nie miało większej historii. Już do przerwy lider pewnie prowadził 6:1, po zmianie stron dorzucił kolejne pięć goli i po wysokiej wygranej 11:1 wrócił do czteropunktowej przewagi nad PMP Skarżysko. Na rozpoczęcie tej kolejki w pierwszej lidze znów zagrał Drewmes, którego tym razem rywalem był Toolmex Truck. Trzecia drużyna tabeli od początku przejęła inicjatywę i szybko wyszła na prowadzenie, które systematycznie powiększała, po 25 minutach było już 4:0. W drugiej odsłonie Drewmes dysponujący zdecydowanie szerszym składem prezentował się lepiej, zdobył dwie bramki ale na więcej nie pozwolił Toolmex, który strzelił jeszcze jednego gola i po wygranej 5:2 w dalszym ciągu jest w grze o wicemistrzostwo. Kolejne spotkanie rozegrali ZEORK i Rubin. Pierwsza część gry była bardzo zacięta, akcje często przenosiły się z pod jednej bramki pod drugą, ostatecznie lider prowadził po niej 3:2. Po przerwie ZEORK miał już większą kontrolę nad wydarzeniami na boisku i mimo ambitnej postawy przeciwników wygrał 6:3 i jest już tylko o krok od obrony mistrzowskiego tytułu. W ostatnim sobotnim meczu Wesoły Szerszeń zmierzył się z Mirowem, który tym razem musiał wystąpić w okrojonym składzie. Już w pierwszej połowie wykorzystali to przeciwnicy, którzy szybko wyszli na pewne prowadzenie. W drugich 25 minutach zawodnicy Wesołego Szerszenia pomimo bardzo szerokiej kadry zagrali podobnie jak rywale w 5 osobowym składzie, spotkanie nieco się wyrównało ale ostatecznie Wesoły Szerszeń rozgromił rywali 11:1 i odniósł trzecią wygraną w sezonie. Na zakończenie kolejki DB-Stone spotkało się z PMP Skarżysko i musiało wygrać żeby zachować szansę na zajęcie miejsca na podium na koniec sezonu. Od początku było widać, że zależy im na wygranej, prezentowali się lepiej od grających w wąskim składzie rywali i po pierwszej części prowadzili 3:1. Gdy w drugiej odsłonie podwyższyli na 4:1 wydawało się, że wygraną mają w kieszeni. PMP kolejny raz pokazało jednak charakter i zaczęło odrabiać straty. Kilka minut przed końcem udało im się doprowadzić do remisu i mimo okazji z obu stron mecz zakończył się podziałem punktów po remisie 4:4. Na dwie kolejki przed końcem oznacza to, że ZEORK jest już prawie pewny mistrzostwa, brakuję im tylko punktu żeby obronić tytuł. Miejsce na podium na koniec sezonu zapewnili już sobie PMP Skarżysko i Toolmex, których dzieli trzy punkty i prawdopodobnie rozstrzygną między sobą kwestie wicemistrzostwa. W lidze oldboyów doszło do spotkania, które mogło rozstrzygnąć losy mistrzostwa Skup Złomu Bartex podejmował Max Office. Jak się można było spodziewać mecz od początku był bardzo zacięty ale w pierwszej połowie nieznacznie lepszą skutecznością wykazał się dotychczasowy lider, który prowadził 2:1. Po przerwie dysponujący szerokim składem Skup Złomu Bartex starał się odrobić straty ale dobrze spisywała się defensywa przeciwników, którzy także chcieli podwyższyć prowadzenie i zamknąć mecz. Pomimo okazji z obu stron bramki już nie padły i po latach panowania na orliku Skupu Złomu Bartex nowym mistrzem na kolejkę przed końcem został Max Office, gratulujemy. W drugim spotkaniu BMBS rywalizował z Kamexem Plus. Pierwsza odsłona była wyrównana, po wymianie ciosów prowadził po niej 3:2 BMBS. Drugie 25 minut wyglądało już zdecydowanie inaczej, dominowała w niej już trzecia drużyna tabeli. Warte uwagi są dwa strzelone gole przez bramkarza BMBS, a zwłaszcza pierwszy z nich kiedy przelobował swojego vis a vis. Mecz zakończył się ostatecznie pewną wygraną jego drużyny 10:2.