Zakończenie sezonu 2023

Zakończyliśmy kolejny ligowy sezon, który był trudny ale na szczęście w porównaniu z poprzednim żadna z drużyn grających od pierwszej kolejki nie wycofała się w trakcie z rozgrywek. Najważniejsze rozstrzygnięcia znaliśmy już przed pierwszą kolejką i tak mistrzostwo w pierwszej lidze obroniła drużyna ZEORKU, wicemistrzem zostało PMP Skarżysko, a trzecie miejsce zajął Toolmex Truck, najlepszym strzelcem z rekordowymi 55 strzelonymi bramkami został Mariusz Bartosik z ZEORKU, nagroda fair play powędrowała do Drewmesu. W lidze oldboyów pierwsze mistrzostwo na orliku zdobył Max Office, wicemistrzostwo Skup Złomu Bartex, a na najniższym stopniu podium stanął BMBS. Królem strzelców z 16 zdobytymi golami został Damian Lasocki ze Skupu Złomu Bartex, nagrodę fair play otrzymała ekipa Kamexu Plus. Pamiątkową statuetkę za wieloletni udział i zaangażowanie w ligę ATP otrzymał Mariusz Drabik. W tym sezonie postanowiliśmy uhonorować wszystkie drużyny biorące udział w rozgrywkach, nikt nie wyszedł z pustymi rękami, ta liga jest dla Was i mimo coraz większych trudności mamy nadzieję, że na wiosnę znów się spotkamy, oby wreszcie w szerszym gronie, a nie jak co sezon w coraz węższym. Do tego jeszcze jednak kawałek, a grania na orliku w tym sezonie jeszcze nie kończymy. Do rozegrania pozostała jeszcze faza finałowa pucharu ligi oraz Turniej Niepodległości. Za tydzień odpoczywamy po ligowym graniu, a za dwa jeśli pogoda pozwoli rozegramy decydujące mecze w pucharze ligi. Dziękujemy wszystkim zawodnikom, sędziom, opiece medycznej, kibicom i osobom zaangażowanym w rozgrywki ligowe i do zobaczenia ze zdecydowaną większością już za kilkanaście dni.

Sobota 14 października
17:15 ZEORK - DB - Stone 6:5