Niespodziewane porażki Toolmexu Truck i Skupu Złomu Bartex

Następna kolejka za Nami, powoli zbliżamy się do ostatecznych rozstrzygnięć. W pierwszej lidze najpierw ZEORK zmierzył się z Wesołym Szerszeniem. Już do przerwy aktualni mistrzowie prowadzili 5:1 i losy meczu wydawały się rozstrzygnięte. Po zmianie stron przeciwnicy ambitnie walczyli o poprawę rezultatu i udało im się strzelić trzy bramki, ZEORK odpowiedział jednak kolejnymi czterema trafieniami i pewnie zwyciężył 9:4. Toolmex Truck po dwóch porażkach chciał wrócić na zwycięską drogę w spotkaniu z Mirowem ale musiał sobie radzić tylko w 6 osobowym składzie. Początek był niezły w ich wykonaniu prowadzili 1:0 i 2:1 ale w kolejnych minutach do głosu zaczęli dochodzić rywale. Już po pierwszej połowie był remis, a po przerwie Mirów wyszedł na prowadzenie, którego nie oddał już do samego końca dość sensacyjnie wygrywając 6:4. Kolejne spotkanie zapowiadało się najciekawiej w tej kolejce, bo zmierzyły się dwie drużyny, które walczą o podium na koniec sezonu PMP Skarżysko i Rubin. Pierwsza odsłona była bardzo wyrównana, co przełożyło się też na wynik, obie ekipy strzeliły po dwie bramki. Na początku drugiej części gry lekką przewagę miało PMP, które wyszło na prowadzenie ale nie umiało go podwyższyć. Skorzystali z tego przeciwnicy, którzy na 7 minut przed końcem doprowadzili do remisu. Gdy wydawało się, że takim rezultatem zakończy się mecz w ostatniej minucie po szybkiej kontrze PMP wyprowadziło ostateczny cios i zainkasowało bardzo ważne 3 punkty. Na zakończenie kolejki DB-Stone zagrało z Drewmesem i było zdecydowanym faworytem tego spotkania. Pierwsza część gry tego jednak do końca nie potwierdziła, czwarta drużyna tabeli tylko raz trafiła do bramki, a i rywale mieli swoje okazje. W drugich 25 minutach przewagę miało DB-Stone ale niebezpieczne kontry wyprowadzali zawodnicy Drewmesu i to przynosiło zamierzony skutek. Na 10 minut przed końcem spotkania prowadzili 3:2 i mieli realną szansę na pierwsze punkty. Tak się jednak nie stało, bo przeciwnicy za kilkadziesiąt sekund doprowadzili do remisu, a w ostatniej już swojej akcji zadali decydujący cios i utrzymali się w grze o podium na koniec sezonu. Drewmesowi kolejny raz nie udało się zdobyć punktów, choć tym razem brakowało już do tego kilkunastu sekund. Po 10 kolejkach na prowadzeniu ZEORK, który ma 4 punkty przewagi nad PMP Skarżysko i 9 nad trzecim Toolmexem Truck. W lidze oldboyów Skup Złomu Bartex podejmował Kamex Plus, który na ostatnie spotkanie się nie stawił. Tym razem dysponowali jednak pełnym składem i mieli ochotę na zdobycie pierwszych punktów w sezonie. Jak się później okazało ta sztuka im się udała. Wykorzystali brak podstawowego bramkarza Skupu Złomu i po ciekawym meczu zwyciężyli 6:4 i zdecydowanie utrudnili swoim rywalom obronę mistrzowskiego tytułu. Potknięcie swoich przeciwników w walce o mistrza chciał wykorzystać Max Office, który zmierzył się z BMBS-em. Oba zespoły stawiły się na spotkanie w prawie optymalnych składach i od początku na boisku trwała zacięta rywalizacja. Do przerwy o jedną bramkę lepsi byli zawodnicy Max Office. Po zmianie stron gra wyglądała podobnie i podobnie też sytuacja wyglądała z wynikiem, znów to jedno trafienie zadał Max Office i po wygranej 2:0 zwiększył przewagę nad Skupem Złomu Bartex do 6 punktów (Skup Złomu ma jeden mecz rozegrany mniej) Trzeci jest BMBS, który traci już 9 punktów.