Wysokie zwycięstwa ZEORKU i Cezara

W trzeciej serii gier jako pierwsze na boisko wyszły drużyny Freedomu Kamienna i Kamexu Kasoterminale. Drugi z wymienionych zespołów jako jedyny jeszcze nie wygrał w tym sezonie i chciał to jak najszybciej zmienić. Mecz od początku był bardzo zacięty, dużo było fauli i walki w środku boiska. Do przerwy 1:0 prowadził Kamex. Po zmianie stron gra zaostrzyła się jeszcze bardziej, sędziowie co chwila sięgali po żółte kartki. Freedom próbował odmienić losy spotkania ale przeciwnicy byli skuteczniejsi. Gdy po błędzie bramkarza zdobyli gola na 4:1 stało się jasne, że tego meczu nie przegrają. Na osłodę porażki w ostatniej akcji spotkania zawodnicy z Kamiennej zdobyli drugą bramkę ale przegrali z Kamexem 4:2. W kolejnym meczu Toolmex Truck podejmował Wanmięs Witex, obie ekipy miały na koncie po trzy punkty i liczyły na dołączenie do ścisłej czołówki tabeli. Pierwsza połowa była wyrównana, akcje przenosiły się szybko z jednego pola karnego na drugie, minimalnie skuteczniejszy był Toolmex, który wygrywał 1:0. W drugiej części gry ich przewaga była już widoczniejsza, skuteczny pod bramką Witexu był Mateusz Rogoziński, który zdobył w tym spotkaniu 3 gole. Ich rywale trafili do siatki w samej końcówce tylko raz i ostatecznie Toolmex zwyciężył 5:1. Następnie na placu gry zobaczyliśmy zespoły ZEORKU i Centrum Kredytowego. Już po kilku minutach mistrzowie objęli prowadzenie, które szybko podwyższyli. W dalszej części pierwszej połowy przewagę uzyskali ich rywale dokumentując to kontaktowym golem. ZEORK odpowiedział jednak szybko na to trafienie i mimo, że przeciwnicy mieli w końcówce dwie 100% sytuacje na zdobycie bramki znakomicie w niej spisał się Kamil Karpeta. Po przerwie Centrum prowadziło grę i stwarzało kolejne dobre okazje ale było tego dnia bardzo nieskuteczne, ZEORK natomiast nastawił się na grę z kontry co mu bardzo dobrze wychodziło głównie za sprawą duetu Mariusz Bartosik - Albert Bińkowski. Pierwszy zdobył w meczu cztery gole, drugi dołożył dwa trafienia i kilka asyst dzięki czemu ich drużyna wysoko wygrała 7:1 choć ich rywale tylko dzięki swojej nieskuteczności doznali tak wyraźniej porażki. Na zakończenie kolejki zapowiadał się ciekawy mecz pomiędzy Skarżyskiem24.pl, a Cezarem. Druga z wymienionych drużyn po strzale Andrzeja Gadeckiego szybko objęła prowadzenie, które po kilku minutach powiększyła. Później do głosu doszli przeciwnicy, pięć minut przed końcem pierwszej połowy zdobyli kontaktową bramkę, mieli jeszcze w tej części gry szansę na remis ale dobrze w bramce zachował się Hubert Sochacki. Drugie 25 minut gry było już prawdziwą egzekucją, Cezar kompletnie zdominował swoich rywali, co chwila siejąc popłoch w ich defensywie. Zawodnicy Skarżyska24.pl mimo pełnego składu wyglądali jakby na boisku byli tylko ciałem, a głowy zostały gdzieś daleko. Przegrali ostatecznie aż 9:1 i może nie sama porażka z mocnym w tym sezonie Cezarem ale jej rozmiar jest dużym zaskoczeniem, jeśli się szybko nie otrząsną powtórzenie wyniku z ostatniego sezonu i zdobycie wicemistrzostwa będzie trudne.

FREEDOM KAMIENNA - KAMEX KASOTERMINALE 2:4

Gąska, samobójcza - Osuch 3, Frydrych

żółte kartki: M. Koperek, Gąska - płatne, Pisarek (Freedom), Pulut - płatna, Styczeń (Kamex)

TOOLMEX-TRUCK - WANMIĘS WITEX 5:2